• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północ Europy – miejsce warte zobaczenia

Odwiedź Węgry!
Europa Środkowa z pewnością jest regionem w którym można spotkać sporo naprawdę ciekawych krajów. Polska jest tu oczywiście jednym z najlepszych przykładów, choć z drugiej strony warto od czasu do czasu wyjechać gdzieś za granicę, ponieważ z powodu niewielkich odległości nie wydamy na to zbyt wielkich pieniędzy a z drugiej strony zwiedzimy w taki sposób wiele interesujących miejsc.
Do zdecydowanie najlepszych propozycji niewątpliwie należą tutaj Węgry, znajdujące się stosunkowo niedaleko od Polski – oddziela nas jedynie Słowacja. Pomimo tego, że jest to stosunkowo niewielki kraj, to jednak możemy w nim zobaczyć zarówno sporo pełnych uroku miast jak i urzekających krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami jest w stanie dosłownie zachwycić osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. W kwestii środowiska naturalnego do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, będące największym zbiornikiem wodnym tego typu w tym regionie Europy.
Podsumowując, Węgry z pewnością mają do zaoferowania mnóstwo ciekawych rzeczy. Ciekawostką może być również fakt, że Polacy i Węgrzy dzielą ze sobą wspólną historię oraz trwającą już od całych wieków przyjaźń, więc wakacje w tym państwie będą jeszcze ciekawszą propozycją dla nas wszystkich.

1. Odwiedź stronę

2. Przejdź do strony

3. Przejrzyj

4. Zobacz stronę

5. Przejrzyj

Categories: Podróże

Comments are closed.